„Bieg z Jajem”

(22.09.2019)Dzięki inicjatywie grupy „SieBiega”, postanowiliśmy zorganizować Akcję Charytatywną „Trening z Jajem”. Nasza Wioska z pomocą Stowarzyszenia „Po Drodze”, Grupą „SieBiega” wraz z Darczyńcami o wielkich sercach, dzięki którym mogliśmy zorganizować takie wydarzenie, pomogła Panu Rafałowi Domżalskiemu w spełnieniu jego marzeń.
„Trening z Jajem” polegał na pokonaniu 5.5km odcinka wśród pięknych widoków, które znajdują się na terenie Jajkowa. Każdy, kto wziął udział w treningu dołożył cegiełkę na ten szczytny cel. Przed ruszeniem w trasę, Pani Anita Szwedo przeprowadziła rozgrzewkę. W treningu wzięły udział dzieci, jak i dorośli. Najmłodszym uczestnikiem był 5 miesięczny Mikołaj, który całą trasę pokonał na rękach swojego taty.
Po zakończeniu treningu na uczestników czekał posiłek, Nasza już przez wszystkich znana Zupa Jajeczna oraz kiełbaska z grilla i słodkości. W trakcie wydarzenia, odbyły się konkursy przeprowadzone przez Pana Radosława Fiszera oraz losowanie nagród, główną nagrodą był Voucher na 2 dni w Cetniewie oraz rower. Sponsorem nagród głównych był Pan Mariusz Kałużny, dyrektor generalny Centralnego Ośrodka Sportu. Chcielibyśmy również podziękować Pani Wójt Danucie Kędziorskiej-Cieszyńskiej oraz Zastępcy Wójta Panu Tomaszowi Mażutis, dzięki którym ta impreza się odbyła. Dziękujemy również Wam, przyjaciołom, biegaczom, rodzinie, osobom pomagającym nam przy organizacji i w przebiegu wydarzenia.